Logo

  PŘÍBĚH NAŠÍ SPOLEČNOSTI

  Naše motto ve STRATOS AUTO je neustále jít vpřed, zdokonalovat naše služby, nezastavit se před žádným problémem a především se neustále snažit vyvolat úsměv na tvářích našich zákazníků.

  Autosalon společnosti Stratos Auto zvenku
  Interiér autosalonu Stratos Auto

  Naše počátky v roce 1994 byly skromné, ale plné odhodlání

  Začínali jsme jako malá rodinná firma, specializující se na prodej a servis užitkových a nákladních vozů Iveco. Od té doby jsme ale prošli významnou transformací.

  Naše zakotvení na trhu bylo spojeno s postupným rozšiřováním nabídky a naší působností. S téměř dvěma sty stávajícími zaměstnanci jsme vytvořili moderní autosalony a servisy, které se snaží poskytovat ty nejlepší služby svým zákazníkům.

  Jak to tedy celé začalo?

  Od samého počátku jsme se věnovali autorizovanému prodeji a servisu užitkových a nákladních vozů Iveco. V roce 2004, po dokončení rozsáhlé modernizace provozoven, jsme zavedli systém řízení kvality ISO 9001:2009.

  Naše cesta tady ale rozhodně nekončí, spíše naopak. V roce 2004 jsme se stali autorizovaným servisem BMW a o tři roky později jsme postavili v Hradci Králové nejmodernější autosalon BMW v České republice.

  V roce 2012 jsme oslavili 18. narozeniny otevřením našeho druhého BMW autosalonu v Praze na Proseku, který již tehdy splňoval evropské standardy platné pro rok 2013.

  V roce 2019 jsme slavnostně otevřeli náš třetí showroom BMW v Pardubicích, což byl další milník pro růst naší společnosti.

  Zcela nový multibrandový showroom pro Iveco a Kia

  Naším vrcholem bylo v roce 2023 kompletní zrekonstruování našeho sídla STRATOS AUTO v Hradci Králové a vytvoření zcela nového multibrandového showroomu pro značky Iveco a nově i Kia, splňujícího ty nejvyšší standardy

  Pod hlavičkou STRATOS AUTO jsme vybudovali nejen zcela nové servisní haly plné pokročilých technologií, ale také moderní a prostorné autosalony, kde si můžete v klidu prohlédnout a otestovat novinky našich automobilových značek.

  S hrdostí říkáme, že naše úsilí o rozšíření nabídky služeb a zvýšení konkurenceschopnosti vedlo k vybudování vlastní klempírny, lakovny a myčky nákladních i osobních vozidel vybavenými nejmodernějšími technologiemi.

  Naše historie

  • 1994

   Založení společnosti

   Založení společnosti jako autorizovaného dealera a servisu vozidel značky Iveco v Třebši v Hradci Králové.

  • 1998

   Změna sídla

   Změna sídla a stěhování do nově otevřeného areálu na adrese Bratří Štefanů v Hradci Králové.

  • 2001

   Rozšíření areálu

   Významné rozšíření stávajícího areálu, včetně moderního showroomu Iveco a získání ocenění autoservis roku.

  • 2004

   Modernizace provozoven

   Celková modernizace provozoven, zavedení systému řízení kvality ISO 9001:2009 a získání autorizace pro servis vozů značky BMW.

  • 2007

   Autorizovaný dealer BMW

   Vznik nejmodernějšího autosalonu BMW v České republice v Hradci Králové a zisk titulu Autorizovaný dealer vozů BMW.

  • 2009

   Modernizace klempírny

   Spuštění nové klempírny s rovnacím rámem Car-o-liner a lakovny s nejnovější technologií značky WOLF.

  • 2010

   Titul BMW M dealer

   Získání titulu certifikovaný BMW M dealer a zastoupení BMW Motorrad.

  • 2012

   Nový BMW autosalon

   Otevření nejmodernějšího autosalonu BMW v Evropě v Praze na Proseku.

  • 2019

   Nový BMW showroom

   Otevření zcela nového showroomu BMW v Pardubicích, autorizovaný servis a prodej vozů BMW.

  • 2023

   Prodej vozů Kia

   Získání zastoupení automobilové značky Kia, spojené s otevřením zcela nově zrekonstruovaného showroomu v Hradci Králové, který nabízí autorizovaný servis a prodej vozů Iveco a Kia.

  Interiér Stratos Auto pro divizi Iveco

  Proč Stratos Auto?

  Rádi bychom vám přiblížili jednu zajímavost, která souvisí přímo s názvem naší společnosti STRATOS AUTO, a zároveň vyvrátili jeden přetrvávající mýtus.

  Zakladatelem a majitelem naší společnosti je pan Martin Strakoš. Mnozí z vás automaticky spojují jeho jméno s názvem firmy, ale není tomu tak.

  Za vše může legendární závodní speciál Lancia Stratos. Proč?

  Tento vůz dostal název díky jeho futuristickým tvarům, které jako by přicházely ze stratosféry. A to, co pro pana majitele znamenal a znamená vůz Lancia Stratos, se rozhodl neustále si připomínat právě názvem své společnosti. My, tým STRATOS AUTO, se snažíme vtisknout ducha a myšlenky tohoto výjimečného vozu do každého aspektu naší práce a péče o vás, naše zákazníky.